Domki i mieszkania
wakacyjne nad
morzem

WRZOSOWO
DZIWNÓWEK

Rezerwacja
On-Line

Józefa Urbaniak

604 79 88 35
Wrzosowo 43
72-400 Kamień Pomorski

jozefa@wrzosowo.info.pl

Atrakcje okolicy

Nasza nieruchomość położona jest w bliskiej odległości od różnorakich atrakcji turystycznych naszego regionu. Z naszego ośrodka można dojść do plaży nad zalewem na piechotę (około 700 m). Posiadamy również specjalny wózek na sprzęt windsurfingowy. Na naszym wyposażeniu jest również żaglówka Otymist (trochę przechodzona ale da się pływać :-)). W odległości 200 m znajduje się pomost "Szuwarek".
Z kolei plaża nadmorska w Dziwnówku rzadko jest przepełniona, dojście do Dziwnówka zapewnia bezpieczna nowa aleja spacerowo-rowerowa biegnąca wzdłuż głównej drogi. Aleja jest oświetlona i oddzielona pasem zieleni od szosy. Można do plaży dojść spacerem lub korzystać z rowerów. Zejście na plażę w Dziwnówku przystosowane jest do wózków. W Dziwnówku działa również szkoła wind i kitesurfing-u oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego (wszystko od strony zalewu Wrzosowskiego) link do szkółki AR-SPORT. Obok szkółki jest boisko do rozkładania sprzętu. Akwen do pływania jest płytki. Bardziej zaawansowani żeglarze mogą wybrać pływanie po Bałtyku. W Dziwnowie (Przymorze i Słoneczna) i Dziwnówku (1-go Maja) znajdują się wejścia pozwalające na łatwe dostarczenie sprzętu na plażę.

W sąsiedztwie naszej nieruchomości znajduje się mała stadnina koni, plaża nad zalewem (z doskonałymi warunkami do windsurfing-u i kitesurfing-u),  ścieżki rowerowe m.in. do Dziwnówka i Kamienia Pomorskiego. W 2010r. oddano do użytku nowy ogólnodostępny pomost rekreacyjny nad zalewem w odległości około 200 m od naszej nieruchomości. Plaża nad zalewem usytuowana jest około 700 m od nas, można dojść drogą wiejską pięknie przebiegającą wzdłuż łąk i szuwar. Plaża ta jest dość popularna wśród miłośników wind i kite-surfing-u z racji rozległego terenu wokół, który umożliwia rozłożenie sprzętu oraz łagodnego, prawie płaskiego wejścia do wody. Z plaży korzystają również turyści (również rodziny z małymi dziećmi) gdyż zalew w tym miejscu jest bardzo płytki a woda ciepła. We Wrzosowie usytuowana jest jedna z większych atrakcji turystycznych regionu, nowo otwarty Bałtycki Park Dinozaurów, położony na drodze do Kamienia Pomorskiego. W samym Kamieniu Pomorskim znajduje się jedna z najstarszych Katedr w Polsce i inne zabytki. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, odbywający się w tutejszej katedrze to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją.  Od kilku lat to, też ważny ośrodek żeglarski (w 2011 roku otwarto nową marinę z molo). Na wycieczkę do Kamienia Pomorskiego z Dziwnowa i Międzywodzia można wybrać się statkiem, a w trakcie rejsu podziwiać Zalew Kamieński i unikalną przyrodę. W Kamieniu Pomorskim przy marinie można wypożyczyć kajaki oraz motorówki link do Mariny Kamień

W Dziwnowie, największym kurorcie tego regionu jest wiele atrakcji m.in. słynny most zwodzony, otwierany kilka razy w ciągu dnia, promenada usytuowana na wydmie, ujście rzeki Dziwna do morza. W porcie rybackim w Dziwnowie można kupić codziennie rano świeżą rybę prosto z kutra. Znajduje się tutaj również marina po zachodniej stronie rzeki. Wędkarzy ucieszy duża ilość zróżnicowanych akwenów wodnych stwarzających idealne warunki do wędkowania. Wędkować można w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny, jeziora Martwa Dziwna (popularne "Jeziorko") oraz Bałtyku. Zezwolenie na wędkowanie można uzyskać w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Dziwnowie. W sierpniu odbywa się w Dziwnowie znany na całą Polskę Festiwal Gwiazd Sportu a cały sezon odbywają się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Zobacz: Web kamera w Dziwnowie.   Web kamera Marina Dziwnów

W bliskiej odległości od Wrzosowa jest również Trzęsacz z ruinami kościoła na klifie, replika krzyża z Giewontu w Pustkowiu, latarnia morska w Niechorzu, kolejka wąskotorowa w Rewalu i Niechorzu. Te wszystkie atrakcje dostępne są w ramach wycieczek rowerowych. 

Samochodem można zwiedzić Międzyzdroje (30 km) gdzie jest molo 400 m - jedno z największych nad Bałtykiem, z którego odpływaja stateczki np. do kurortów niemieckich, znana na całą Polskę promenada gwiazd, rezerwat żubrów i Festiwal Gwiazd. Można również zwiedzić Świnoujście (50 km) (przeprawa promowa, port, fort na wydmach, dzielnica uzdrowiskowa) i oraz niemieckie miejscowości . W Świnoujściu można przespacerować się plażą i przekroczyć "niewidzialną" granicę z RFN . Pole golfowe w Kołczewie 15 km.

Wolin położony około 30 km od Wrzosowa to również ciekawe miasto historii. Skansen Wikingów, katedra, muzeum czy pozwalają na ciekawą podróż w czasie i poznanie ciekawej historii tych ziem. Na początku sierpnia Wolin staje się stolicą Wikingów. Każdy może na własne oczy zobaczyć, jak wyglądało życie w zamierzchłych czasach. Wolin to również jedno z popularnych miejsc do uprawiania wind i kite-surfingu. Plaża nad zalewem jest bardzo licznie odwiedzana przez amatorów tych sportów, ze względu na bardzo dobre warunki wietrzne i szeroki akwen. Web kam w Wolinie.

Oferta "Pod Orzechem"

Cennik
Cennik